Poradnictwo dietetyczne
Cel studiów:
Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnej kadry przygotowanej do udzielania porad żywieniowo – dietetycznych. Edukacja na kierunku dietetyka ma na celu wykształcenie specjalistów, zajmujących się leczeniem i profilaktyką schorzeń związanych z otyłością, cukrzycą, alergiami pokarmowymi i innymi dolegliwościami. Absolwent kierunku dietetyka uzyskuje wiedze niezbędną do samodzielnego komponowania zbilansowanych diet, potrafi ocenić jakość diety i stan odżywienia, a także stworzyć plan żywieniowy zarówno dla konkretnej osoby jak i dla większej grupy.
Studia dietetyka są doskonałym uzupełnieniem wcześniejszej edukacji wyższej. Zwiększają i systematyzują wiedzę z zakresu dietetyki i problematyki żywienia.
Adresaci:
Studia są przeznaczone przede wszystkim dla absolwentów posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych na następujących kierunkach lub specjalnościach: dietetyka, żywienie człowieka, lekarski, pielęgniarski, rehabilitacja, zdrowie publiczne, psychologia oraz pokrewnych
Czas trwania:
- 2 semestry, 220 h
- Zjazdy: co 2 tygodnie (sob./niedz.) możliwość realizacji zajęć on-line
Przykładowe przedmioty:
- Zastosowanie zasad doboru produktów spożywczych w żywieniu z uwzględnieniem ich wartości odżywczej.
- Znaczenie diety i poszczególnych składników wartości odżywczej dla rozwoju i zachowania zdrowia.
- Planowanie i ocena jadłospisów dla poszczególnych grup ludności.
- Prewencja żywieniowa przewlekłych chorób niezakaźnych .
- Poradnictwo dietetyczne w chorobach żywieniowozależnych.
- Problematyka interakcji pomiędzy lekami, żywnością, suplementami, ziołami.
- Ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia.
- Organizacja prac związanych z prawidłowym żywieniem indywidualnym, zbiorowym i leczniczym w tym w zakładach opieki zdrowotnej.
- Ćwiczenia w grupach na temat oceny sposobu żywienia metodą wywiadu 24-godzinnego oraz ćwiczenia z programem komputerowym Dieta 5 do obliczania wartości energetycznej i odżywczej 24-godzinnego wywiadu.
Opłaty:
- 1100 zł/semestr
Informacje:
- telefon: (48) 344 00 55
- e-mail: dziekanat@eust.pl